Dolnośląska Fundacja Wspierania Młodzieży powstała 4 lutego 2020 roku. Początek naszych działań mocno sparaliżowała pandemia, przez którą musieliśmy całkowicie wstrzymać a następnie przeorganizować wszystkie plany naszych działań. Wiele projektów, które zakładaliśmy przy kreowaniu tej organizacji okazały się w zmienionym świecie nierealne, jednocześnie wskazując na inne problemy na których powinniśmy się skupiać.

Przez dwa lata mniej publicznie, bardziej bezpośrednio docieraliśmy do indywidualnych osób młodych organizując im potrzebne wsparcie. Zaangażowaliśmy się w wiele działań zmierzających do pomocy w nauce osobom skrzywdzonym przez pandemię Covid-19, zamkniętym w domach, niejako odizolowanych od rówieśników i pozbawionych wsparcia.  Gdy problemy związane z pandemią zdawały się wygasać i powróciliśmy do mocno zakurzonych już planów sprzed powstania organizacji, nadeszła wojna na Ukrainie, która sprawiła, że pojawiła się potrzeba pomocy wielu młodym, napływającym do Polski młodym osobom. Znów – nie działaliśmy w ramach Fundacji, bo po prostu nie było czasu na organizowanie pomocy, a angażowaliśmy się w oddolne działania, jak chociażby pomoc na dworcach przy relokowaniu uchodźców i kierowaniu ich w odpowiednie miejsca.

Wakacje były wreszcie czasem gdy mieliśmy okazję przemyśleć wiele planowanych projektów. Stało się zrozumiałym, że dynamiczny czas nie pozwoli nam szybko powrócić do dużych eventów, wydarzeń i projektów, w które od początku planowania Dolnośląskiej Fundacji Wspierania Młodzieży chcieliśmy organizować. Oczywiste stało się, że konieczne jest ponowne przeformatowanie naszych działań i dostosowanie ich do współczesnych realiów. Postanowiliśmy więc zmienić zamysł działania całej tej organizacji skupiając się na bardziej lokalnych, jednakże wciąż istotnych działaniach, realizowanych jednakże już pod logiem naszej Fundacji.

Mamy nadzieję, że nie zwątpiliście jeszcze w nas. Jeśli tak się stało zrobimy wszystko aby odbudować Wasze zaufanie. Blog Dolnośląskiej Fundacji Wspierania Młodzieży jest pierwszym projektem, przez który wychodzimy na światło dzienne, pokazując nasze działania i być może zachęcając Was do współpracy z nami.

Wrzesień 2022 roku będzie pierwszym miesiącem, w którym pokażemy Wam nasze projekty. Planujemy wiele lokalnych działań, jak i tych o bardziej ogólnopolskim zasięgu. Większość z nich jest już na etapie końcowej realizacji i niedługo będziemy mogli się Wam nimi pochwalić, zapraszając Was albo korzystania z efektów naszej pracy – jaką będzie realna pomoc dla osób młodych, albo do dołączenia w nasze szeregi.

Niech ten blog będzie początkiem naszych działań. Wraz z nim startują kanały Fundacji w mediach społecznościowych. Przez wszystkie te kanały – a więc media, Facebooka, Twittera, jak i przez ten blog, będziemy informować Was o wszystkich działaniach, które realizujemy w ramach Fundacji. Zapraszamy Was do subskrybowania naszych profili w social mediach jak i do jak najczęstszego odwiedzania tego bloga, gdzie będziemy informować o tym co robimy.

No i najważniejsze – trzymajcie za nas mocno kciuki. Wiedzcie, że najlepsze dopiero nadchodzi!